GALERIE FOTO: O etapă a ,,Cupei Naționale de Ciclism de Șosea pentru Copii” a avut loc la Cârligele

0
526

O etapă din cele șapte pe care le are ,,Cupa Națională de Ciclism de Șosea pentru Copii” a avut loc, sâmbătă, în localitatea vrânceană Cârligele. La eveniment au participat mai mulți locuitori ai comunei, prefectul de Vrancea, Nicușor Halici, șeful IPJ Vrancea comisarul șef Remus Nica și primarul Ștefan Moscu. Competitia a fost organizată sub egida Federației Române de Ciclism de către ACS Alpha Mind CyclingTeam, printre parteneri fiind și Inspectoratul de Poliție Județean Vrancea. Astfel, pe parcursul întregului traseu de aproximativ 8 km, polițiștii rutieri și cei ai Secției 5 Poliție Rurală s-au asigurat că micii cicliști vor ajunge cu bine la finish. Evenimentul s-a desfășurat în condiții de siguranță, fără probleme deosebite, polițiștii acționând pentru facilitarea trecerii bicicliștilor pe traseul stabilit și dirijarea și fluidizarea traficului rutier prin intersecții după trecerea coloanei de cicliști. Etapa s-a desfășurat fără incidente iar primarul Ștefan Moscu a ținut să le mulțumească locuitorilor pentru implicare și înțelegere.

Din cele șapte etape din ,,Cupa Națională de Ciclism de Șosea pentru Copii” disputate în România, una este cea care s-a desfășurat în comuna noastră Cârligele. Suntem mândri de acest fapt, le mulțumim participanților sosiți din toată țara și ne bucurăm că am putut fi gazdele unui astfel de eveniment. Știm că am putut aduce un strop de fericire și bucurie în sufletele a peste 100 de copii și poate că, dincolo de medaliile și premiile oferite de noi, organizatorii, inocența și bucuria lor au contat cel mai mult. Ne dorim ca acest eveniment să îl repetăm an de an și sperăm ca la linia de start în anii următori să avem mai mulți copii din comuna Cârligele. Mulțumim dragi copii, antrenori și dragi părinti! Locuitorilor comunei noastre le mulțumim, pentru că au fost gazde primitoare, pentru înțelegere și colaborare”, a scris primarul Ștefan Moscu pe pagina de Facebook a primăriei.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here