Ediția: Vineri 29 martie 2024 Nr. 6593

Atletism copii – Carina Paruba de la Clubul Elevilor Sportivi Adjud, dublu medaliată la Campionatul Național!

• Daria Goldan, vicecampioană națională

La Finala Campionatului Național de atletism pentru copii 1 și 2, de la București, din perioada 24-26 iunie, Clubul Elevilor Sporti Adjud a intrat în concurs cu patru sportivi care s-au întors acasă cu trei medalii! Performera delegației adjudene a fost Carina Paruba care a câștigat medalia de argint pentru titlul de vicecampioană a României la aruncarea greutății copii 2 și medalia de bronz la aruncarea discului. Medalie de argint a obținut și Daria Goldan, la aruncarea suliței copii 2. Daria s-a clasat a patra la aruncarea discului. La copii 1, Narcis Neacșu a terminat pe locul 4 la aruncarea discului și pe locul 7 la 60 metri, iar Răzvan Grama, copil 2, s-a clasat al patrulea la suliță și pe al cincilea la disc.

Antrenorul acestor foarte tineri atleți este profesorul Sorin Crăciun.