Ediția: Marți 23 aprilie 2024 Nr. 6610

• Carina Paruba, aur și bronz, Daria Goldan, argint

La Campionatul Național al Copiilor 1 și 2 de la Craiova, din perioada 10-12 iunie, Clubul Elevilor Sportivi Adjud a fost reprezentat de două sportive – Carina Paruba și Daria Goldan și antrenorul lor, profesorul Sorin Crăciun care este și directorul clubului. Cele două foarte tinere atlete au confirmat și la finala națională evoluțiile de la etapa de zonă de la București din 7-8 mai și au obținut medalii! Carina Paruba a câștigat titlul de campioană a României și medalia de aur la aruncarea greutății și medalia de bronz la aruncarea discului, iar Daria Goldan, s-a clasat a doua și a primit medalia de argint la aruncarea suliței. Cele două sportive sunt veritabile talente pentru probele în care concurează, sunt foarte muncitoare, iar antrenorul Sorin Crăciun le prevede un viitor strălucit, demn de renumele școlii de aruncători de la Adjud!