Ediția: Marți 23 aprilie 2024 Nr. 6610

Fotbal, Liga a III-a, play-off, Seria a 2-a: Oțelul Galați – CSM Focșani 2007 3-0 (1-0)

Oțelul Galați: Ursu – Rus (64 Farcaș), Yabre, Ghiocel, Nedelea – Adascăliței, Jardan (64 Savu), Cireș(77 Nistor) – Cisotti, Cîrjan (81 Green), Nica (77 Crîcimar). Antrenori, Dorinel Munteanu – principal, Sorin Haraga și Cătălin Ciorman, secunzi.

CSM Focșani 2007: Apenciucesei – Juncănaru, Bratu, Panaite (64 Paizan), Negoiță – Strătilă (59 Manu), Săpunaru, Taciuc, Stoica (64 Dascălu), Băciuț (79 Lemac) – Stoica – Pasăre (59 Rogoveanu).

Antrenor, Marius Bratu

În penultima rundă a play-off-ului Seriei a 2-a, Liga a III-a la fotbal, astăzi s-au întâlnit la Galați, pe stadionul Oțelul, începând cu ora 18:00, Oțelul Galați și CSM Focșani 2007. La capătul unei dispute în care nu au trimis nici o minge pe spațiul porții gazdelor, focșănenii au fost întrecuți cu 3-0 (1-0). A fost 1-0 după autogolul imparabil al lui Panaite care a reluat cu capul sub transversală după un corner al gazdelor în minutul 18, a făcut 2-0 Cisotti cu un șut violent de la 16 metri cu care a trimis mingea aproape de stâlpul din stânga lui Apenciucesei în minutul 51, pentru ca în minutul 58 Cîrjan să ducă scorul la 3-0 după ce a transformat penalty-ul acordat pentru un fault în careu al lui Negoiță asupra unui adversar pe care nu avea cum să-l vadă pentru că a venit din spate. Oțelul a arătat că are argumente solide să creadă în promovare!