Fotbal, Liga a III-a, play-off – Ocazii multe, zero goluri!

Aerostar Bacău – CSM Focșani 2007 0-0

Aerostar Bacău: Mocanu – Pavel, Benchea, Chirilă, Tofan, Horia, Zaharia, Viorică, Vraciu, Gavrilă, Tilibașa. Au m ai jucat Vișinar, Bobîrnac, Paveluc, Coroamă.

CSM Focșani 2007: Lazăr – Juncănaru, Găină (29 Stoica), Panaite, Negoiță – Strătilă (66 Pasăre),Săpunaru, Taciuc, Băciuț – Rogoveanu (9 Manu) – Dascălu.

Aerostar și CSM Focșani 2007 au terminat la egalitate, 0-0, partida pe care au disputat-o astăzi la Bacău în runda a șasea a play-off-ului Seriei a 2-a, Liga a III-a. Ambele formații au avut multe ocazii de gol, dar nu au reușit să trimită mingea în poarta adversarilor. Au fost, totuși, două evenimente cu urmări pentru formația oaspete: au ieșit din teren accidentați Rogoveanu, în minutul 9 și Găină în minutul 29. Cam mult pentru un meci fără vreo miză reală.