Fotbal juniori U 17, play-off – Lepesiștii focșăneni, de neoprit după pauză!

• LPS Focșani-LPS Galați 6-0 (0-0)

Formația LPS Focșani: Ștefan Zamfir, Alexandru Vetrescu, Bogdan Robu, Alex Abeaboeru, Cosmin Dumitru, Alex Dumitru, Andrei Hărăbor, Alexandru Savin, David Sbîrciog, Alexandru Feraru, Alexandro Bucur. Au mai jucat Denis Robu, Eduard Pană, Mihnea Constandache, Cătălin Tobă, Ciprian Ifrim.

Antrenori, Daniel Bănică și Alin Samoilă-Sava

Au marcat AlexandruVetrescu, Mihnea Constandache, Eduard Pană, Bogdan Robu, Ciprian Ifrim – 2.

Juniorii U 17 ai Liceului cu Program Sportiv Focșani au câștigat la o diferență impresionantă ultimul meci al anului. Sâmbătă, 27 noiembrie, în runda a 4-a a play-off-ului seriei a 2-a la fotbal, pe stadionul de la Unirea – Odobești, lepesiștii s-au impus cu 6-0 în disputa cu LPS Galați. La pauză a fost scor alb, însă focșănenii și-au dat drumul la joc în repriza a doua și s-a oprit după ce au marcat de șase ori! Pentru LPS Focșani a fost a doua victorie de săptămâna trecută după 5-2 cu LPS Iolanda Balaș Soter Buzău, de miercuri, 26 noiembrie, în Cupa României. Concluzia de final de an a profesorului Daniel Bănică: ”Un grup minunat cu rezultate minunate!”. Aceștia sunt jucătorii U 17 ai LPS Focșani! Campionatul va fi reluat la 30 martie 2022 când vor juca între ele cele două echipe U 17 din Focșani – LPS și CSM 2007.