Ediția: Joi 25 aprilie 2024 Nr. 6612

Fotbal juniori, Cupa Elitelor U 17– Focșănenii de la LPS, în optimi!

• LPS Focșani – LPS Iolanda Balaș Soter Buzău 5-2 (1-1)

Formația LPS Focșani a jucat ieri pe Stadionul de la Unirea – Odobești, în șaisprezecimile Cupei Elitelor U 17, în compania buzoienilor de la LPS Iolanda Balaș Soter. Tinerii fotbaliști pregătiți de profesorii Daniel Bănică și Alin Samoilă-Sava s-au impus cu 5-2 (1-1). ”A fost un meci greu, am condus cu 1-0, am fost egalați în minutul 44, dar în repriza a doua am treușit să ne desprindem și să câștigăm la o diferență clară”, mi-a declarat antrenorul Daniel Bănică. Au marcat pentru focșăneni Alex Abeaboeru – 2, Alexandru Feraru, Eduard Pană și Andrei Hărăbor, câte unul.

Formația LPS Focșani: Ștefan Zamfir, Alexandru Vetrescu, Bogdan Robu, Alex Abeaboeru, Cosmin Dumitru, Alex Dumitru, Andrei Hărăbor, Alexandru Savin, David Sbirciog, Alexandru Feraru, Alexandro Bucur.

Au mai jucat Denis Robu, Eduard Pană, Mihnea Constandache, Cătălin Tobă.

Rezerve neutilizate: Alexandru Oglan, Luca Diaconescu, Ciprian Ifrim, Didi Filimon.