Ediția: Joi 25 aprilie 2024 Nr. 6612

Volei, Divizia A2, seria Est – Junioarele Focșaniului au debutat în Divizia A2 – senioare!

• CS Hygienum Galați – CSM Focșani 2007 3-0

Voleibalistele de la CSM Focșani 2007, formație care padrticipă la Campionatul Diviziei A2, Seria Est, au debutat în ediția 2021-2022 a competiției sâmbătă, 23 octombrie, în deplasare, într-o partidă cu CS Hygienum Galați. ”După două seturi ezitante ale echipei noastre, ultimul set am jucat de la egal la egal cu o echipa care are în lot jucătoare cu multă experiența, setul terminându-se 25-22 pentru gazde. Într-un final, deși meciul s-a terminat 3-0 pentru Galați, a fost o experiență deosebită pentru tinerele voleibaliste focșănence, aceleași jucătoare evoluând în campionatul de junioare unde au înregistrat victorii pe linie până în prezent”, scrie pe pagina de facebook Volley Focșani. În lotul CSM 2007 sunt câteva junioare care au evoluat cu succes în edițiile precedente ale campionatului național în echipa de senioare – Ilinca Știrbu, Alessia Sima, Miruna Pușcă, Cătălina Ciubotaru, componente și ale formației de junioare a CSS Focșani. La sfârșitul acestei săptămâni, CSM Focșani 2007 va întâlni sâmbătă, 30 octombrie, în Sala Liceului cu Program Sportiv, pe FC Argeș, în Divizia A2, iar duminică CSS Focșani va juca în competiția junioarelor, în aceeași sală, cu Bravol Brașov.