Handbal, Liga Națională – Victorie lejeră a gazdelor!

• CSM Focșani 2007 – CSM Bacău 34-29 (19-13)

CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă, Robert Rusu – Ragea – 1, Popovici – 1, Drăgan – 5, Miroiu – 4, Marjanivic – 2, Hrimiuc – 1, Mocanu – 6, Rață – 3, Krstevski – 1, Marijanac, Eros – 3, Makrishin – 2, Mănescu – 5.

CSM Bacău: Vlăduț Rusu, Rotaru – 2, Mihai Bujor – 1, Gabriel Bujor – 11, Cozma, Brăescu, Tamaș, Dospinescu – 3, Coric – 2, Iordache – 6, Saldatsenka, Stănică – 1, Bălăceanu – 1, Murariu – 2.

În această seară, într-o partidă care a început la ora 18:30, în Sala Polivalentă, CSM Focșani 2007 a întrecut cu 34-29 (19-13), de CSM Bacău în etapa a 8-a a Campionatului Ligii Naționale de handbal. Focșănenii au condus jocul de la început până la sfârșit, au avut în minutul 27 un avans de 9 goluri, 19-10, și în pauză s-a intrat cu 19-13. În partea a doua a întâlnirii distanța s-a redus la 3 goluri, dar focșănenii au terminat pe plus cu cinci goluri. Cu victoria din această seară, CSM Focșani 2007 are 16 puncte și se află pe locul 4 al clasamentului Ligii Naționale.