Ediția: Joi 25 aprilie 2024 Nr. 6612

• Elevii senseilor Stănică Grosu și Marinel Palade au câștigat două titluri de campioni și unul de vicecampion național
  • Alți trei sportivi s-au clasat pe locurile 5

Campionatul Național de judo U 14 care a avut loc loc Brașov în zilele de 16 și 17 octombrie s-a încheiat cu un rezultat excelent pentru sportivii de la CSM 2007-LPS Focșani. Judoka pregătiți de senseii Stănică Grosu și Marinel Palade au câștigat titlurile de campioni ai României și medaliile de aur prin Ion Ciută, la 46 kg. și Mariwan Mansour la 50 kg. și medalia de argint pentru titlul de vicecampion al României prin Robert Cășăriu, la 55 kg. La +73 kg., Darius Nicolau s-a clasat pe locul 5, ca și Daniel Buzatu la 44 kg. și Ana Moldoveanu la 73 kg. Școala de judo de la CSM 2007-LPS Focșani pregătește în continuare sportivi de valoare care pot urma unor campioni de nivelul lui Laris Borș, Bogdan Drîmbă sau Răzvan Burdușel, performeri în competiții importante – naționale și internaționale.