Ediția: Marți 23 aprilie 2024 Nr. 6610

FOTO! Fetele Focșaniului au debutat cu victorie în play-off-ul Seriei Est a Diviziei A2!

CSM Focșani 2007 – AV Tomis Contanța 3-2 (16-25, 25-21, 25-19, 16-25, 17-15)
CSM Focșani 2007: Ana Vilău, Camelia Vasile, Alexandra Laurici, Delia Botea, Ilinca Știrbu, Camelia Lăzăroiu, Teodora Sabloschi, Alessia Sima, Florina Pralea, Maria Paizan, Bianca Andronache, Miruna Pușcă.
ASV Tomis Constanța: Cojocaru, Vintilă, Militaru, Deșliu, Iancu, Milea, Maer Marinescu, Badea, Cical, Isac, Rizea.

În meciul vedetă al primei zile a turneului de play-off al Seriei Est a Diviziei A2 de volei feminin, CSM Focșani 2007 a dispus de AV Tomis Constanța cu 3-2 (16-25, 25-21, 25-19, 16-25, 17-15), după un meci de toată frumusețea. Voleibalistele antrenate de Romina Coman au pierdut primul set, le-au câștigat pe următoarele două, însă în setul al patrulea au fost din nou depășite. Ultimul set a avut spectaculoase răsturnări de scor, de ultima beneficiind voleibalistele de la CSM Focșani 2007 care și-au adjudecat victoria la capătul unei evoluții foarte bune!
În celălalt joc al zilei, CSM Unic Piatra Neamț a trecut cu 3-0 de CTF Mihai I București.

Mâine, de la ora 17:30, CSM Focșani 2007 va întâlni pe CSM Unic Piatra Neamț.