Ediția: Vineri 19 aprilie 2024 Nr. 6608

ULTIMA ORĂ! Handbal, Cupa României – Turda merge, la limită, mai departe!

Potaisa Turda și CSM Focșani 2007 s-au întâlnit pentru a doua oară în decurs de patru zile. Mai întâi, în Polivalentă, duminică seara, în campionat iar în această seară, la Turda, în Cupa României. Oaspeții au început jocul cu o prestație foarte bună, în minutul 7 conduceau cu 5-4, a fost 9-7 în minutul 13, dar a urmat o perioadă de șase minute fără gol pentru focșăneni și cu șase reușite pentru gazde și la pauză era 19-13. Partea a doua a întâlnirii a aparținut oaspeților care au marcat de 16 ori și au primit 12 goluri. CSM Focșani s-a apropiat la un gol distanță în minutul 45, când s-a ajuns la 24-23 și în minutul 59,30, când s-a făcut 30-29, după care turdenii au primit eliberatoarea lovitură de la 7 metri cu care au încheiat meciul în ultima secundă. Și merg mai departe în Cupa României.
 Pentru CSM Focșani 2007 au marcat Eros – 3, Pătru – 2, Moisă – 5, Rață – 5, Năstăsie – 3, Sladic – 5, Rotaru – 2, Hagiu – 1, Mocanu – 1, Popovici – 1, Èšuțu – 1.