Ediția: Vineri 19 aprilie 2024 Nr. 6608

Pe locul al doilea s-a clasat GS Mobile!
    În finala mare, Amicii Center Vet – GS Mobile 5-4 (1-2, 4-4) după prelungiri!
    Au marcat Aurel Popescu, Maricel Popescu – 2, Abeaboeru – 2, respectiv, Toma – 3 goluri și Necula.
Formații:
    Amicii Center Vet: Sîrbu, Abeaboeru, Oltianu, Barbu, Bataragă, Aurel Popescu, Clipici, Nacu, Petrea, Bîrlă, Chelmuș, Cocioabă, Maricel Popescu.
    GS Mobile: Lungu, Ionescu, Toma, Constandache, Roman, Trifan, Huzuneanu, Necula, Ionescu, Tudorache.
    Cupa „Stan Gheorghiu” la fotbal de sală pentru old boys s-a încheiat ieri, odată cu disputarea meciurilor pentru locurile 1-2, 3-4, 5-6.
    Finala pentru locurile 1 și 2, a fost decisă după pelungiri, la sfârșitul timpului regulamentar scorul fiind egal: 4-4. S-au jucat două reprize de prelungiri a câte 5 minute. În prima dintre acestea, Amicii Center Vet a înscris iar până la terminarea prelungirilor scorul a rămas neschimbat! Amicii au primit trofeul pentru Cupa „Stan Gheorghiu”!
    GSM a construit  mai mult, și-a creat o sumedenie de ocazii de gol, din care a  fructificat doar patru din cauza impreciziei la finalizare și intervențiilor, dezarmante pentru ei, ale portarului advers, George Sîrbu. Ar fi putut câștiga chiar în aceste condiții, dacă nu ar fi primit foarte ușor cel puțin trei goluri, la contrele tăiase ale Amicilor!
    În finala pentru locurile 3-4, Finanțe – Poliția 3-1 (2-0)
    Au marcat Crăciun – 2, Atanasiu, respectiv, Ciolpan.
Formații:
    Finanțe: Bucur, Sima, Muscalu, Mocanu, Ciolan, Militaru, Crăciun, Gîrboiu, Astanasiu, Călin.
    Poliția: Aurelian Ionel, Petrică Ioan, Gogonel, Bari, Ciolpan, Enache, Fătu, Bițeanu.
    În prima repriză, jocul a avut preponderent sensul spre poarta Poliției, unde Aurelian Ionel a avut câteva parade de excepție, dar nu a putut opri mingea să intre în plasă la șuturile lu Crăciun și Atanasiu. În repriza a doua, pe fondul unui joc mai consistent al echipei sale, Ciolpan a redus din handicap cu un șut  sănătos, de la 10 metri! Finanțiștii au înscris pentru 3-1 în minutul 41, după care tabela de scor a rămas nemodificată până la final! Cu victoria din fața Poliției, Finanțele au ocupat locul al treilea al „Cupei Stan Gheorghiu”
    În finala pentru locurile 5-6, Soveja – Vrancea Media 4-2
    Au marcat Zamfir – 2 goluri, Mălinaș, Serea, respectiv, Prună și Pamfil.
Formații:
    Soveja: Bocu, Mălinaș, Zamfir, Å¢uțui, Ghenuche, Dudu, Serea, Gheț, Gheorghe, Sorin Alexandrescu.
    Vrancea Media: Apostu, Dăscălescu, Pamfil, Petculescu, Irimia, Prună, Oprișan, Ungureanu, Daniel Alexandrescu.