Ediția: Vineri 19 iulie 2024 Nr. 6674

Polițist vrâncean, la etapa finală a Campionatului de tenis de masă al MAI

Un polițist vrâncean va participa la etapa finală a Campionatului de tenis de masă a Ministerului Afacerilor Interne, ce va avea loc în perioada 4-9 aprilie în Bistrița-Năsăud. Este vorba despre comisarul Mihai Vasiloiu, care s-a clasat pe locul I la faza zonală, la categoria de vârstă 36-45 de ani. Nu este singurul polițist vrâncean care s-a remarcat la competiție. Agent șef adjunct George Hanganu s-a clasat pe locul III la categoria 35 de ani, iar agent șef adjunct Lenuța Cernica s-a clasat pe locul II la categoria Open feminin.
    Etapa zonală a competiției s-a desfășurat la finele săptămânii trecute, în sala de sport a Åžcolii Gimnaziale nr. 7, competiție la care au fost înscriși 28 de polițiști, practicanți ai acestei discipline din IPJ Bacău, Neamț, Suceava, Botoșani, Vaslui, SRPT Iași, IPJ Vrancea și SRPT Vrancea. Turneul a fost organizat pe 3 categorii de vârstă la masculin, respectiv: 35 ani, 36-45 ani și peste 46 ani, iar la feminin open.    Clasamentul a fost următorul: categoria – 35 ani: locul I – insp. Alexandru Mihai – IPJ Botoșani, locul II insp. Sorin Ciucă – SRPT Iași, locul III agent șef adjunct George Hanganu – IPJ Vrancea. Categoria 36-45 ani: locul I – comisar Mihai Vasiloiu – IPJ Vrancea, locul II agent șef adjunct Radu Rusu – IPJ Suceava și locul III – agent șef adjunct Lucian Posteucă- IPJ Botoșani. Categoria +45 ani: locul I – agent șef principal Remus Palaghiță – IPJ Bacău, locul II agent șef principal Neculai Bujoreanu – IPJ Suceava și locul III comisar-șef Costel Aghiorghiesei- IPJ Vaslui. Categoria Open feminin: locul I – agent șef adjunct Simona Filipov – IPJ Botoșani și locul II agent șef adjunct Lenunța Cernica – IPJ Vrancea.
    Concursul a fost organizat de Compartimentul Pregătire Continuă – IPJ Vrancea în colaborare cu AS Dinamo Focșani.